Umowa na budowę Centrum Rehabilitacji w Radomiu podpisana

Jeszcze tym roku rozpocznie się budowa Centrum Rehabilitacji. W dniu 19 października 2018 roku władze Radomskiego Szpitala Specjalistycznego podpisały umowę ze zwycięzcą przetargu. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Erekta Budownictwo Specjalistyczne i Erekta Budownictwo z Warszawy.

– To ważny dzień dla naszego miasta. Rozpoczynamy kolejny duży projekt zmieniający nasze miasto. Jednocześnie otwieramy nowy etap w historii szpitala. Centrum Rehabilitacji będzie spełniało europejskie standardy i zdecydowanie poprawi się komfort pobytu pacjentów. Będzie się mieściło w dawnym pawilonie ginekologiczno-położniczym, który dodatkowo zostanie rozbudowany – mówił prezydent Radosław Witkowski. Koszt inwestycji to ponad 45,5 mln złotych. – To realizacja pierwszego punktu Paktu dla zdrowia, który podpisałem kilka dni temu. Czekaliśmy na ten moment wiele lat, wreszcie udało się. Pieniądze na budowę Centrum pochodzą z budżetu gminy, ale wszędzie gdzie to możliwe będziemy zabiegać o środki zewnętrzne. Zresztą już podczas przyjmowania budżetu radni deklarowali, że będą zabiegać o takie wsparcie z budżetu państwa – mówił prezydent Radosław Witkowski.

Centrum Rehabilitacji będzie się mieściło w dawnym pawilonie ginekologiczno-położniczym, który dodatkowo zostanie rozbudowany. Nowe, sześciopiętrowe skrzydło powstanie w miejscu, w którym obecnie stoi budynek techniczno-gospodarczy. Zwycięzca przetargu będzie miał za zadanie przebudować istniejący budynek, wybudować nowy oraz wyposażyć Centrum w niezbędny sprzęt.

W Centrum Rehabilitacji znajdą się oddziały rehabilitacyjne przeniesione z ulicy Giserskiej – łącznie 54 łóżka, a także Zakład Rehabilitacji przeniesiony z budynku głównego szpitala, poradnie specjalistyczne, w tym: rehabilitacyjna, chirurgiczna, ortopedyczna, neurologiczna, urologiczna i inne, pracownie diagnostyczne w tym RTG i USG oraz gabinety lekarskie, zabiegowe i terapeutyczne – poinformował wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Marek Pacyna zaznaczył, że dzięki inwestycji możliwe będzie zapewnienie kompleksowej opieki pacjentom, którzy wymagają rehabilitacji . Powstanie funkcjonalny nowoczesny obiekt pozbawiony barier architektonicznych. Poprawią się także warunki pracy personelu Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Budowa Centrum Rehabilitacji rozpocznie się w tym roku i potrwa dwa lata do 2020 roku.