# wykarmionepiersią

Radomski Szpital Specjalistyczny uczestniczy w akcji promowania karmienia piersią, 
w ramach której pacjentki Oddziału Neonatologii i Oddziału Położniczo-Ginekologicznego otrzymują dziecięce ubranka. Upominki mają przypominać jak ważne dla zdrowia zarówno dziecka, jak i mamy jest karmienie piersią. Akcji patronuje Ministerstwo Zdrowia, a Radomski Szpital Specjalistyczny został wybrany spośród 45 placówek zgłoszonych do programu z całej Polski.

Body, które otrzymują maluszki urodzone w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zawiera dwustopniową regulację rozmiaru, wygodne zapięcie kopertowe i wywijane mankiety. Zostało uszyte w Polsce oraz wykonane przy użyciu bezpiecznych dla niemowląt, certyfikowanych dzianin i farb do nadruków. Napis na body promuje karmienie piersią, a metka zawiera zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące naturalnego karmienia.

Jako pierwsza, upominek promujący karmienie piersią otrzymała Pani Aneta Dudenko, mama małej Leny. Mama i dziecko czują się dobrze. Pani Aneta oczywiście karmi Lenę piersią.

 

 

Fot. RSZS Barbara Kwiatkowska

z-ca dyrektora ds. pielęgniarstwa i średniego personelu medycznego

– naczelna pielęgniarka wręcza body promujące karmienie piersią Pani Anecie Dudenko.

 

Panie, które urodzą dziecko w Radomskim Szpitalu specjalistycznym zostają objęte przez położne kompetentną i pełną pomocą w karmieniu piersią. Chcemy aby jak najwięcej mam mogło karmić piersią swoje dzieci, ponieważ karmienie naturalne ma mnóstwo zalet mówi Krystyna Kostrzewa – pielęgniarka oddziałowa oddziału neonatologii Radomskiego Szpitala Specjalistycznego:

1. Mleko mamy zawiera idealne proporcje doskonale wchłaniających się z przewodu pokarmowego składników odżywczych. Jego skład jest dostosowany do potrzeb niemowlęcia.

2. Wraz z mlekiem matki dziecko otrzymuje ogromną dawkę przeciwciał, które chronią je przed chorobami.

3. Białko zawarte w mleku kobiecym jest łatwe do strawienia i dobrze przyswajalne, nie alergizuje.

4.Dzieci karmione piersią są w przyszłości mniej narażone na nadwagę, otyłość i cukrzycę.