Centrum Rehabilitacji powstanie w Radomskim Szpitalu specjalistycznym

W tym roku rozpocznie się budowa Centrum Rehabilitacji w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Przetarg na realizację inwestycji został ogłoszony. – Rozpoczynamy kolejny duży projekt zmieniający nasze miasto. Jednocześnie otwieramy nowy etap w historii szpitala. Centrum Rehabilitacji będzie spełniało europejskie standardy i zdecydowanie poprawi się komfort pobytu pacjentów. Z inwestycją ruszamy w oparciu o pieniądze z budżetu miasta, ale jednocześnie cały czas zabiegamy o dofinansowanie z zewnątrz. Rozmawiamy na ten temat m.in. z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Projektów Unijnych i wicemarszałkiem Rafałem Rajkowskim. Wierzę, że w efekcie będziemy mogli przekazać kolejne dobre informacje – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Centrum Rehabilitacji będzie się mieściło w dawnym pawilonie ginekologiczno-położniczym, który dodatkowo zostanie rozbudowany. Nowe, sześciopiętrowe skrzydło powstanie w miejscu, w którym obecnie stoi budynek techniczno-gospodarczy. Zwycięzca przetargu będzie miał za zadanie przebudować istniejący budynek, wybudować nowy oraz wyposażyć Centrum w niezbędny sprzęt. Zostanie też częściowo przebudowany układ komunikacyjny na terenie szpitala. Powstanie ponad 80 nowych miejsc parkingowych. Całość ma spełniać aktualne wymogi prawne określone przepisami prawa budowlanego oraz przepisami w zakresie wymagań prawnych dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą.

– W Centrum Rehabilitacji znajdować się będą oddziały rehabilitacyjne przeniesione z ulicy Giserskiej – łącznie 54 łóżka, a także Zakład Rehabilitacji przeniesiony z budynku głównego szpitala, poradnie specjalistyczne, w tym: rehabilitacyjna, chirurgiczna, ortopedyczna, neurologiczna, urologiczna i inne, pracownie diagnostyczne w tym RTG i USG oraz gabinety lekarskie, zabiegowe i terapeutyczne – wylicza wiceprezydent Jerzy Zawodnik

Na oferty w przetargu szpital czeka do 26 czerwca. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Zakończenie inwestycji jest planowane na 30 października 2020 roku.