Przed nami 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Kwesta na ulicach i koncert na placu Corazziego – tak będzie wyglądał niedzielny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomiu. – Podczas 27. finału będziemy zbierać pieniądze na sprzęt niezbędny do wyposażenia specjalistycznych oddziałów dziecięcych. W niedzielę, 13 stycznia 2019 roku na radomskich ulicach pojawi się prawie 350 wolontariuszy – mówił szef radomskiego sztabu WOŚP Bartosz Bednarczyk podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

– Szczególnie miło wspominamy ubiegłoroczny finał. W czasie radomskiej zbiórki udało się zebrać rekordową sumę ponad 336 tysięcy złotych. To tylko pokazało, że radomianie mają wielkie serce i potrafią je otwierać, żeby pomagać najmłodszym pacjentom. Dzięki temu udało się wyposażyć radomski szpital w niezbędny sprzęt medyczny, ratujący życie noworodków. Podczas tegorocznego finału bądźmy razem i zbierajmy kolejne pieniądze. Tym razem zdecydowałem o przekazaniu na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy swojego szczęśliwego krawata, w którym zostałem zaprzysiężony jako prezydent miasta. Grajmy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy do końca świata i jeden
dzień dłużej mówił prezydent Radosław Witkowski.

W ciągu kilkunastu ostatnich lat w Radomiu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać kwotę ponad 3 milionów złotych. W tym samym czasie do radomskich szpitali trafił sprzęt warty ponad 3,5 miliona złotych. Rok 2018 był rekordowy, jeśli chodzi o wartość aparatury zakupionej dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Szpital otrzymał sprzęt o wartości niemal 790 tysięcy złotych brutto.

– W ubiegłym roku dostaliśmy dwa urządzenia wielofunkcyjne typu Panda. Są to urządzenia potrzebne do reanimacji i resuscytacji noworodków. Dodatkowo są one wzbogacone o kardiomonitory, które rejestrują pracę serca noworodków, podają zapis EKG, a także mierzą saturację. Te urządzenia posiadają też funkcje pielęgnacyjne. Umożliwiają zmierzenie i zważenie dziecka bez konieczności przenoszenia go. Otrzymaliśmy również lampy do fototerapii, dzięki którym można skrócić pobyt noworodka na oddziale. Służą też do leczenia żółtaczki. Ponadto trafił do nas aparat Infant Flow do nieinwazyjnego wspomagania oddechu u noworodków. Ze sprzętu korzystamy codziennie, co pokazuje, że żadna złotówka się nie zmarnowała – wylicza Bogusława Jemioł-Wojakowska, kierownik oddziału neonatologii Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Dodatkowo na oddział dziecięcy szpitala w ubiegłym roku trafił m.in. ultrasonograf, który jak wyjaśnia Kierownik oddziału Zbigniew Dziwisz umożliwia wykonanie badań kardiologicznych u małych pacjentów. Ponadto oddział otrzymał pulsoksymetry, fotele z odchylanym oparciem i podnóżkiem dla rodziców i opiekunów , łóżka szpitalne, szafki przyłóżkowe, łóżeczka dziecięce rehabilitacyjne z wyposażeniem (szafką i materacem), łóżka rehabilitacyjne.

11 22

33 44